2018 ALL-DISTRICT SOCCER
BOYS DIVISION 2

1st Team

Saad Alharbi Athens 12 F

Luke Baldwin Logan Elm 11 MD

Drew Batson Miami Trace 12 MD

Nick Bohuslawsky Athens 12 D

Quinn Conlon Hillsboro 12 F

Jake Craven Marietta 11 F

Grayson Diener Waverly 11 F

Sean Fournier Marietta 11 MD

Cody Fyffe Fairfield Union 12 MD

Collin Ghearing Jackson 10 MD

Garrett Ghearing Jackson 12 D

Matt Goodman Warren 12 MD

Tate Held Athens 12 F

Evan Hutchinson McClain 12 MD

Connor Jones Circleville 11 MD

Hayden Longcoy Unioto 12 D

Levi Moore Waverly 12 GK

Caleb Perry Miami Trace 11 MD

Jacob Polcyn Fairland 10 GK

Andrew Ramsey Zane Trace 11 GK

Krestian Robe Alexander 12 D

Hamid Sharif Logan Elm 12 MD

Blaise Tayese Washington CH 12 MD

Connor Truax Alexander 11 GK

Vijay Wangui Unioto 11 F

Brody Wilt Gallia Academy 9 F

Ethan Yost Warren MD 11


2nd Team

Ty Broermann Jackson 10 GK

Dylan Burns Circleville 12 F/MD

Kody Burns Miami Trace 11 D

Joel Chevalier Warren 10 D

Wesley Dodrill Athens 11 D

Brenden Dunn Circleville 12 F

Gavin Ewing Logan Elm 11 MD

Ethan Feathers Marietta 11 F

Caleb Goddard McClain 11 MD

Andrew Gunderman Hillsboro 12 MD

Nolan Haislop Jackson 9 F

Pedro Herrera Moreno Gallia Academy 11 MD

Kaden Howard Zane Trace 11 D

Ethan Kerns Unioto 9 MD

Ryan Mannix Marietta 11 F

Wyatt Morris Fairland 12 CM

Todd Norris Alexander 11 MD

Seth Pennington Logan Elm 11 D

Zach Riefler Athens 11 D

Trey Robertson Waverly 9 MD

Brice Robinson Unioto 12 D

Trey Schaller Alexander 11 F

Allan Schreckengaust Washington CH 12 D

Justin Shoemaker Miami Trace 11 GK

John VerDow Fairfield Union 12 MD

Landon Weber Hillsboro 9 D

Tommy Wussick Warren 11 D


Honorable Mention

Maxwell Bass Circleville 12 MD/D

Braeden Bergstrom McClain 10 F

Sam Bernard Fairfield Union 11 D

Max Brooks Circleville 10 MD

Hayden Brown Jackson 10 D

Grayson Clark Warren 10 D

Luke Colegrove Fairland 10 D

Kyler Conn Miami Trace 11 F

Bryce Coy Washington CH 12 D

Joe Crabtree Jackson 10 MD

Logan Crafton Hillsboro 12 MD

Shay D'Augustino Alexander 12 F

Carter Dray Unioto 12 D

Jose Escudero Waverly 12 MD

Mason Fannin Fairland 11 F

Griffin Foltz McClain 11 D

Daniel Goetz Athens 11 MD

Ian Hill Gallia Academy 11 MD/D

Sean Johnson Zane Trace 12 MD

Grant Kuhlwein Washington CH 11 MD/F

August Langley Miami Trace 12 D

Kamden Lankford Marietta 9 MD

Tyler McClellan Fairfield Union 10 GK

Finn Mitchell Athens 11 GK

Bryar Powell Warren 12 GK

Spencer Rudy Hillsboro 12 D

Hassan Sharif Logan Elm 9 F

Austin Shields Alexander 10 MD

Gage Stout Unioto D

Drake Teeters Waverly 9 D

Bode Wamsley Gallia Academy 10 D

Jackson Wells Zane Trace 11 D

Cayden Wheeler Marietta 10 MD

Connor Wiget Logan Elm 12 D


BOYS DIVISION 3

1st Team

Victor Aguilera Rock Hill 12 F

James Bentley Fairfield Leesburg 11 GK

Shiloah Blevins South Webster 12 F

Andrew Brand North Adams 10 D

Weston Browning Peebles 11 F

Conner Campbell West Union 12 D

Andrew Clagg Chesapeake 12 D

Talen Coriell Minford 12 MD

Wyatt Fields Belpre 12 F

Aaron Jolly Wheelersburg 10 F

Kaleb Kidd Rock Hill 12 GK

Jacob Lenox Southeastern 9 MD

Blake Marcelino Lynchburg Clay 11 D

Chase McClay Northwest

Colt Parker West Union 11 GK

Michael Patrick Minford 12 D

Cameron Phillips Valley 11 F

Malachi Potts Glenwood 11 MD

Jacob Ruth South Webster 12 D

Mike Schmid Eastern 12 GK

Kyle Sexton Glenwood 10 D/GK

Boris Smit Portsmouth Clay 12 D

Drew Smith South Point 12 D

Athan Temponeras Wheelersburg 12 F

Evan Throckmorton Northwest 12 MD

Cole Wagner North Adams 11 GK

Isaac Whaley St. Joseph Central 12 F

Chris Young Lynchburg Clay 12 F


2nd Team

Jasson Aguilera Rock Hill 11 MD

Michael Andrews South Webster 12 D

Jake Blagg Rock Hill 12 F

Ryan Boone Eastern

Jordan Cameron Fairfield Leesburg 11 MD

Adam Cordle Minford 11 MD

Clay Cottle Portsmouth Clay 10 F

Andrew Curtis Belpre D

Brayden Davis Minford 11 F

Trent Deemer Northwest 12 D

Hunter Greathouse Valley 12 MD

Eric Green Wheelersburg 10 GK

Duncan Hesler North Adams 12 MD

Jaden Hesler North Adams 10 F

Chaydon Holbrook Wheelersburg 12 MD

Samuel Holstein South Webster 12 F

Zane Kingsolver West Union 11 MD

Kyle Lightner Peebles 11 GK

Cody Mosley Northwest 12 D

Ian Picklsmen Chesapeake 12 MD

Damin Pierson Lynchburg Clay 12 MD

Drew Pitzer Lynchburg Clay 12 D

Zach Roach St. Joseph Central 11 MD

Austin Sommers Valley 9 F

Bryce Toomire Portsmouth Clay 11 MD

Luke Tyree South Point 12 MD

Colton Vaughn Eastern 10 F

Derek Wheeler Southeastern 9 D


Honorable Mention

Kyle Badget South Point 10 D

Hunter Balon Lynchburg Clay 10 MD

Rawlin Barber Belpre 12 GK

Jeremiah Bruch Northwest 11 D

Alex Camp Peebles 11 F

Brayden Campbell Northwest 9 F

Ethan Campbell North Adams 12 MD

Landen Christman Valley 12 D

Tanner Collins Fairfield Leesburg 12 MD/D

Ty Collins South Webster 12 MD

Ben Corcoran Southeastern 11 MD/D

Will Darling Wheelersburg 11 MD

Trevon Donini Valley 12 D/GK

Brady Flloyd Rock Hill 11 MD

Parker George Southeastern 9 MD

Nathan Greene West Union 12 D

Zach Ison Fairfield Leesburg 12 MD/D

Logan Jackson Peebles 12 MD

Jackson Kidd Rock Hill 12 D

Cameron King Chesapeake 12 MD

Skyler Knore Minford 10 MD

Austin Lloyd North Adams 12 MD

Wyatt Makstaller Eastern 11 D

Jimmy Mahlmeister St. Joseph Central 10 GK

Braden Martin South Webster 11 MD

Jacob McClure South Point 12 D

Andrew Miller Chesapeake 12 D

Caleb Mullins Eastern 12 MD

Jackson Rowe St. Joseph Central 10 MD

Brycen Staten West Union 11 D

Gavin Stroop Lynchburg Clay 11 GK

Connor VanFossen Belpre 10 D

Evan Wheeler Minford 11 D

eece Whitley Portsmouth Clay 11 MD

David Woodring Wheelersburg 12 MD

Evan Woods Portsmouth Clay 10 MD


GIRLS DIVISION 2

1st Team

Lauren Abdella Athens 12 D

Nikk Bean Athens 10 GK

Courtney Boyer Waverly 12 D

Jayla Campbell Unioto 12 MD

Kylee Castle Jackson 12 D

Morgan Chapman Warren 12 MD

Reagan Conrad Fairfield Union 11 MD

Macy Creamer Miami Trace 12 MD

Taylor Davis Fairfield Union 12 F

Sydney Free Unioto 10 GK

Kassidy Hines Washngton CH 12 F

Abby Keaton Circleville 12 MD/D

Sarah Moats Circleville 12 MD/F

Loren Moran Waverly 10 MD/F

Callan Myers Hillsboro 12 MD

Becca Ratliff Miami Trace 12 F

Preslee Reed Gallia Academy

Riley Schultz Logan Elm 10 F

Kelli Uhrig McClain 12 MD

Brynlee Vermillen Jackson 11 F


2nd Team

Olivia Bean Athens 12 D

Caroline Brandes Athens 11 MD

Maddy Clark Circleville 12 MD/D

Katie Galloway Circleville 12 MD

Sophia Garza Unioto 11 MD

Kylie Lang Jackson 12 MD

Cassidy Lovett Miami Trace 12 D

Gretchen McConnell Gallia Academy

Molly McCreary Hillsboro 12 MD/F

Victoria Morrison Miami Trace 12 MD

Breanna Murphy Waverly 12 MD

Kerigan Pollard McClain 10 F

Isabel Ruff Fairfield Union 10 MD

Mackenzie Shaffer Washington CH 12 F

Taylor Sloan Warren 10 MD

Zoiee Smith Waverly 10 F

Sydney Spires Logan Elm 10 MD

Emma Thomas Fairfield Union 12 MD

McKayla Thompson Unioto 12 F

Taylor Thorpe Jackson 10 MD


Honorable Mention

Lizzi Baker Fairfield Union 11 D

Emma Bapst Jackson 10 D

Kylee Bethel Unioto 11 F

Sami Blair Hillsboro 10 MD

Magarah Bloom Miami Trace 10 MD

Brooklyn Bryant Logan Elm 10 F

Erin Callahan Unioto 10 F

Abby Cremeans Gallia Academy

Audrey Crowl Athens 12 MD

Abby Dengler Circleville 10 GK

Trinity Eggers Gallia Academy

Emily Hawk Hillsboro 12 MD

Kelsie Hegemeyer Chesapeake 11 MD

Kayleigh Hutchinson Warren 12 D

Chloe Lovett Washington CH 9 F

Bella Marshall Circleville 12 MD

Haley Peterman McClain 12 MD

Alysa Pinkerton Warren 9 MD

Michaela Rhoads Waverly 10 D

Jordan Schultz Logan Elm 12 D

Aubrey Schwartz Miami Trace 11 D

Beckley Smith McClain 11 D

Taylor Smith Washington CH 12 GK

Lauren Snodgrass Waverly 12 MD/GK

Anna Welser Athens 11 MD

Bri West Fairfield Union 11 D

Emma Wily Jackson 11 D


GIRLS DIVISION 3

1st Team

Hannah Addy Zane Trace 11 F

Cameryn Alexander Piketon 12 GK

Hope Brown Peebles 11 GK

Karissa Buttleworth North Adams 10 F

Lily Clark Zane Trace 11 GK

Kali Cochran Lynchburg Clay 12 D

Aurie Coriell Minford 12 F

Lilly Gray Peebles 10 F

Erinn Hayden Fairland 12 F

Heidi Hunter West Union 12 F

Sydnie Jenkins Northwest 12 MD

Kaylee Lunsford Lynchburg Clay 11 F

Maddie McKee Chesapeake 11 GK

Taylor Meadows Alexander 11 MD/F

Libby Miller Wheelersburg 12 F

Sierra Mitten Southeastern 10 F

Morgan Reynolds Eastern Brown 12 F

McKena Rice Alexander 12 MD/F

Christen Risner Wheelersburg 12 F

Dreama Sadler Portsmouth West 12 GK

Makayla Scott Rock Hill 11 MD

Peyton Scott Lynchburg Clay 12 MD

Mary Sonner North Adams 11 D

Lyndee Spargur Fairfield Leesburg 12 F

Hannah Tolle Minford 11 MD

Emma Whaley St. Joseph Central 10 F

Emilee Whitt South Point 11 MD


2nd Team

Jaide Allison Alexander 12 MD/F

Paige Bailey Rock Hill 10 MD/D

Morgan Bivens Wheelersburg 11 GK

Kristen Bradford Peebles 11 MD

Isabelle Brinkman Lynchburg Clay 11 F

Sheridyn Collins Chesapeake 12 MD/D

Riley Creditt Lynchburg Clay 12 MD

Ally Crothers Piketon 12 F

Grace Dunkle Zane Trace 12 D

Alaina Eiterman North Adams 11 GK

Kyle Ellison South Point 10 MD

Sophie Hagans Wheelersburg 12 MD

Lexi Hall Fairland 10 F

Kaley Hamilton Northwest 11 D

Jamie Hoover Eastern Brown 12 D

Trinity Huff Fairfield Leesburg 12 GK

Eva Kingery Southeastern 10 F

Reagan Leonard Eastern Brown 12 MD

Maddie Massie Zane Trace 12 D

Eva Reyes Northwest 11 MD

Margo Roof Alexander 12 D

Lucy Simpson Rock Hill 11 MD

Kierra Stone Peebles 11 F

Teighlor Suggs Minford 12 F/D

Laiken Unger St. Joseph Central 9 MD

Jaisyra White West Union 10 GK

Haleigh Williams Portsmouth West 12 F


Honorable Mention

Keilie Adams Rock Hill 11 D

Amora Albano Alexander 9 F/MD

Maddie Arthur Fairland 11 D

Hannah Bay Piketon 12 MD

Sierra Benney Lynchburg Clay 10 MD

Neele Bennje South Point 11 F

Lacey Brown West Union 11 MD

Ellie Curtis Northwest 10 F

Emilee Davis West Union 12 F

Emily Fannin Eastern Brown 11 GK

Brianna Fetters Zane Trace 10 F

Juanita Frost Eastern Brown 11 D

Molly Fuller West Union 10 D

Marlee Grinstead Alexander 9 GK

Alexis Guffey Zane Trace 10 MD

Kelsie Hegemeyer Chesapeake 11 MD

Haven Hileman Portsmouth West 12 MD

Jordan Jennings Wheelersburg 11 D

Kenzie Johnson Chesapeake 12 D

Braylie Jones North Adams 10 MD

Abhirami Karunananthan Minford 11 D

Amber Kennedy Portsmouth West 12 D

Nina Miller Fairland 10 MD

Paige Mustard Southeastern 10 D

Ella Newkirk Fairfield Leesburg 9 F

Brianna Odel Piketon 12 D

Kylee Riggs South Point 12 D

Cadence Saunders Fairfield Leesburg 9 MD

Chloe Sheridian St. Joseph Central 9 F

Breauna Shoemaker Peebles 12 MD

Emily Shoemaker Minford 12 MD

Kylie Sims Peebles 12 D

Chelsee Steele Wheelersburg 11 D

Emmi Stevens Rock Hill 9 MD/F

Alexia Throckmorton Northwest 10 MD

Mikaela Tipton Lynchburg Clay 11 MD

Arayha West Peebles 9 MD

Bella Whaley St. Joseph Central 9 F

Emily Willis Southeastern 12 D

Jordan Yoder North Adams 12 D


BOYS DIVISION I "PLAYER OF THE YEAR"

Alec Beavers Chillicothe


BOYS DIVISION II "PLAYER OF THE YEAR"

Saad Alharbi Athens


BOYS DIVISION III "PLAYER OF THE YEAR"

Shiloah Blevins South Webster


GIRLS DIVISION I "PLAYER OF THE YEAR"

Lexie Mullen Marietta


GIRLS DIVISION II "PLAYER OF THE YEAR"

Jayla Campbell Unioto



GIRLS DIVISION III "PLAYER OF THE YEAR"

Peyton Scott Lynchburg Clay


BOYS DIVISION I "COACH OF THE YEAR"

Michael McCorkle Chillicothe


BOYS DIVISION II "COACH OF THE YEAR"

Lee Lord Jackson


BOYS DIVISION III "COACH OF THE YEAR"

Corey Claxon South Webster


RON PINSENSHAUM AWARD

Corey Claxon South Webster


COACH SCHOOL GIRLS DIVISION I "COACH OF THE YEAR"

Tyler Wickham Chillicothe


GIRLS DIVISION II "COACH OF THE YEAR"

Caitlin Francis Miami Trace


GIRLS DIVISION III "COACH OF THE YEAR"

Kevin Hunter West Union


KIM MAHONEY AWARD

Tyler Wickham Chillicothe