2018 All District Baseball Teams

North: Division 1 & 2

1st Team

Hunter Hardy- Sheridan SR OF/P

Brady Wallace- Miami Trace SR OF

Garrett Gray- Circleville JR C

Kenny Arboleda- Washington CH SR 1B/P

Luke Maqulas- Hillsboro SO P/SS

Cody Anderson- Logan Elm SR P/SS

Austin McCafferty- Fairfield Union SR 1B/P

Jake Mancini- Circleville SR 1B/P

Drew Batson- Miami Trace JR C



2nd Team

Austin Nunemaker- Westfall SR SS/P

Gage Sisek- Logan SR 1B

Ethan Watson- Hillsboro JR CF/P

Luke Hanson- Sheridan SR 1B

Tyler Rood- Washington CH JR UTL

Andrew Barnhart- Circleville SR SS/P

Jon Hillberry- Fairfield Union SR P

Heath Cockerill- Miami Trace SR 2B

Evan Huffman- Logan Elm SR CF

Coach of the Year - Brian Bigam (Circleville)



Honorable Mention

Cymon Rooker- Logan

Nick Barrett- Washington CH  

Payton Bell- Hillsboro

Tyler Wolfe- Fairfield Union

Nathan Campolo- Sheridan

Ben Miller- Fairfield Union

Hayden Higginbotham- Logan Elm

Brad Henry- Circleville

Eli Ruth- Washington CH

Darby Tyrce- Miami Trace

Sam Frazier- Westfall

Jayden Hammond- Westfall





South: Division 1 & 2

1st Team

Harley Patterson- Unioto SR P

Isaac Beam- Zane Trace SR 1B

Josh Faro- Gallia Academy JR P

A.J. Corbin- Chillicothe SR OF

Corbin Alkire- Marietta SO LHP/OF

Nate Trainer- Athens SO INF/RHP

JD Blevins- Unioto SR LHP

Clayton Howell- Waverly SR RHP/INF

Cam Farley- Zane Trace SO INF



2nd Team

Carson DeBord- Unioto FR 3B

Talon Osborne- Waverly SR RHP/INF

Nick Ooten- Unioto SR C/OF

Chad Ison- Zane Trace JR 3B/RHP

Carson Baker- Athens SO C

Connor Mathis- Chillicothe SR C

Rece Lonas- Athens SO OF

Jeffrey Harper- Vinton County SR RHP

Andy Merckle- Alexander SR OF/RHP

Coach of the Year - Tony Taylor (Unioto )



Honorable Mention

Jake Reed- Waverly

Bailey Bartoe- Vinton County

Ryan Burns- Unioto

Brady Vincent- Marietta

Braden Simms- Gallia Academy

Zach Coats- Chillicothe

Jeremy Lambert- Zane Trace

Easton McCollum- Athens

Brett Gandee- Warren

Heath Hill- Marietta

Kendall Neal- Jackson

Brent Lewis- Jackson





East: Division 3

First Team

Cole Dyer- Wheelersburg SR 3B

Douglas Shaffer- South Point SR P/SS

Reece Robson- Nelsonville York JR C

Trey White- Crooksville SR P/OF

Zach Helton- Meigs SR C/P

Michael Graham- Wellston SR P/SS

Cody Lewis- Rock Hill SR 1B/P

Trey Carter- Wheelersburg JR P/1B/OF

Brody Blackwell- South Point SO 2B/P

Connor Bates- Wellston SR C



2nd Team

Garrett Carrico- Ironton SR P

Aaron Gillum- Southeastern SO SS

Austin Sharp- Wellston SR CF

Trent Dearth- Chesapeake FR CF

Evan Burcham- Chesapeake SR SS

Logan Hankins- Rock Hill SO SS/P

Connor Mullins- Wheelersburg JR 2B/P

Jonathan Henline- South Point SR P/3B

Drew Smith- South Point JR CF

Carson Stauffer- Southeastern SR C/3B

Nick Headley- Crooksville JR 3B/P

Brock White- Crooksville JR INF

Landon Hinkle (Crooksville) & Barry Litteral (Rock Hill)- Coach of the Year



Honorable Mention

Kaleb Kidd- Rock Hill

Gage Salyers- Ironton

Caden Miller- Crooksville

Josh Hansen- Chesapeake

Xander Carmichael- Wheelersburg

Bayley Clutters- Oak Hill

Zayne Wolfe- Meigs

Garrett Moidon- Nelsonville York

Jack Farley- River Valley

Rex Hartman- Southeastern

Bretton Martin- Chesapeake

Travis Dillon- South Point

Zach Dress- Wellston





West: Division 3

1st Team

Tanner Cunningham- Valley JR OF/P

Bryant Lung- North Adams SR C/P

Garrett Hurd- Portsmouth West JR 2B

Hunter Henneberger- Huntington SR C

Darius Jordan- Minford Jr OF

Luke Lindamood- Minford JR C

Caleb Fogelsong- Adena JR C

Jared Fenton- West Union SR 1B/P

Blake Croy- Lynchburg Clay SR OF

Connor Galloway- Piketon SO C/3B

Macky McDonald- Paint Valley JR C/OF



2nd Team

Tucker Williams- Valley SR P/1B

Ethan Kunkle- Adena JR SS/P

Drew Cassidy- Portsmouth West SR SS/P

Ethan Lauder- Minford JR P

Kannon Pack- Piketon JR SS/3B/P

Lane Mettler- Paint Valley SO INF/P

Andrew Andronis- Valley FR C

Branden Cornell- West Union JR P/SS

Cruz McFadden- Paint Valley SO INF/P

Elijah Young- North Adams JR SS/C

Ian Wiles- Eastern Brown SO C/P

Isaac Kelly Portsmouth & Aaron Hopper (Minford)- Coach of the Year



Honorable Mention

Hunter Berry- Northwest

Ryan Rothwell- West Union

Marty Knittle- Portsmouth West

Jarrett Garrison- Adena

Will Gillette- Northwest

Nathan McCormick- Minford

Ethan Cunningham- Adena

Elijah McCloskey- Huntington

Payton Davis- Minford

Drew Pitzer- Lynchburg Clay

Evan Long- Huntington

Dylan Bradford- Portsmouth West

Cayton Ruby- Valley

Elijah Vogelsong-Lewis Minford

Colton Blakeman- Piketon

Reese Johnson- Portsmouth





West: Division 4

1st Team

Tanner Kimble-r Green JR SS/P

C.J. Corns- Notre Dame SR INF/P

Evan Brill- Whiteoak JR P/OF

Jeb Jones- Coal Grove SR C/P

James Buddelmeyer- Fairfield JR P/OF/1B

Dakota Dodds- Clay SO P/1B

Traeten Hamilton- Whiteoak JR 2B/P

Tayte Carter- Green JR P/SS/CF

Caleb West- Whiteoak SR OF



2nd Team

Bryce Penn- Green JR 3B/P

Sam Angelo- Coal Grove SR 1B/P

Austin Setty- Fairfield JR INF/P

Chase Walters- St Joseph SR 1B/P

Isaac Whaley- St Joseph JR SS/P

Tyler Speas- Notre Dame SR 1B/P

Keith Cottle- Clay SR OF

Brayden Queen- East JR C/3B/P

Chase Carraher -Whiteoak SR SS

Coach of the Year- Chris Veidt (Whiteoak)



Honorable Mention

Trever Yeager- Whiteoak

McGwire Garrison- Portsmouth Clay

Cody Gragg- Fairfield

Connor Ferneau- Western

Rylee Maynard- Green

Clay Willis- St Joe

Gage Lucas- Manchester

Zack Garrett- East

Jordan Case- Coal Grove

Kyle Reaves- Manchester

Jacob Branscomb- Western

Mason Lehr- Whiteoak

Reece Whitley- Clay

Matthew Spears- Fairfield

Tyler Winston- East





East: Division 4

1st Team

Austin Coleman- Eastern SR C/P

Noah Huffman- Waterford SR INF/P

Ethan Richmond- Eastern SR P/CF

Laykin Gothard- Symmes Valley SR P/SS

Logan Adams- Belpre SO SS

Max Hopper- Trimble JR P/SS

Dylan Smith- Southern SR P/2B

Dalton Tomlison- Eastern Pike SR 1B

Braden Bellville- Waterford JR 3B/P



2nd Team

Noah Rossitter- Trimble JR CF

Billy Harmon- Southern JR C

Bailey Sprague- Belpre SR P/UTL

Parker Clemmons- Eastern Pike JR P/C

Christian Mattox- Eastern SR P/SS

Trey Hettich- Miller SO P

Chase Reed- Federal Hocking SR SS

Nick Godfrey- Belpre SO P/1B

Bryce Hilverding- Waterford SR INF

Coach of the Year - Brian Bowen (Eastern)



Honorable Mention

Nate Dearth- Federal Hocking

Owen Arix- Eastern

Josh Brewer- Eastern

Curtis Haner- South Gallia

Kaleb Hill- Eastern

Billy Jones- South Webster